'Karadenizli Trump', ABD Türkiye ilişkilerinden umutlu | FOTO

Giresun'da yaşayan Abdullah Topçu, ABD Başkanlığına seçilen Trump'a benzerliğiyle dikkati çekiyor. "Yerli Trump" olarak isimlendirilen Topçu, Trump'un Türkiye açısından hayırlı olacağını düşünüyor

Genel 12.11.2016, 13:58 13.11.2016, 09:06
'Karadenizli Trump', ABD Türkiye ilişkilerinden umutlu | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Giresun'un Görele ilçesine bağlı Köprübaşı Beldesi'nde daha önce belediye başkanlığı görevi yapan Abdullah Topçu, fiziki ve görsel özellikleriyle Trump'a benziyor. Topçu, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'a benzemesinden dolayı yoğun ilgi görüyor.

Sosyal medyada fotoğraflarıyla beğeni kazanan Topçu, gittiği her yerde şaşkın gözlerle karşılaşırken vatandaşlar, kendisiyle fotoğraf çekiliyor. Fiziki özelliklerinin yanı sıra giyim ve kuşamıyla Trump'ı andıran Topçu, her iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin iyi olmasını ümit ediyor.

Topçu, yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük devletlerinden birinin başkanlığına seçilen birine benzemenin güzel bir duygu olduğunu söyledi.

Çevreden bu benzerlikle ilgili olarak çok güzel tepkiler aldığını belirten Topçu, "Fotoğraf çektirmek için çevreden herkes peşimize düşüyor. Meşhur olduk. Bu benzerlik esprileri de beraberinde getirdi. 'Dolar ne olacak, emeklilere ne kadar zam yapacaksınız' diye espriler yapılıyor. Ben de onlara espriyle cevap veriyorum." dedi.

Trump'ın başkanlığının Türkiye için hayırlı olacağına inandığını ifade eden Topçu, "Televizyonlarda takip ettiğimiz kadarıyla başkan Trump, Türkiye ile ilgili çok güzel mesajlar veriyor. Ben başkanlığının hayırlı olacağı kanaatindeyim. Tüm temennimiz o yönde." diye konuştu.

"FETÖ ELEBAŞINI TÜRKİYE'YE İADE EDİP O BELADAN BİZİ KURTARMASINI BEKLİYORUZ"

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin de değerlendirmede bulunan Topçu, "ABD başkanlığına seçilen Trump'ın FETÖ elebaşını Türkiye'ye iade edip o beladan bizi kurtarmasını bekliyoruz. Geçmişten bugüne terörün arkasında olan ülkeleri silerek, terörizme karşı Türkiye ile birlik olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?