Karaman'da ilk duruşma başladı

Karanman'da öğrencilere cinsel istismardan tutuklanan MB'nin ilk duruşması başladı

Genel 20.04.2016, 11:48 20.04.2016, 11:48
Karaman'da ilk duruşma başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Karaman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili tutuklu sanık M.B'nin yargılandığı davanın ilk duruşması başladı.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı gerçekleşen duruşmada, mahkeme heyetinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Karaman İmam Hatip Okulu, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER), Ensar Vakfı ve Türkiye Barolar Birliğinin duruşmaya müdahil olma talebini kabul ettiği öğrenildi.

Milletvekilleri ile bazı derneklerin davaya müdahillik talebi ise reddedildi. Karara itiraz eden CHP ve HDP milletvekillerinin, salondan ayrılmak istememesi üzerine mahkeme başkanının, duruşmaya ara verdiği öğrenildi.

Duruşmaya, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu ile Hukuki Araştırmalar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Harun Akdere de mağdur avukatı olarak katıldı.

Öte yandan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gülsüm Kaya, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir de Karaman Adliyesi'nde davayı takip ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?