banner39

Kars'ta MERS virüsü şüphesi

Hacdan döndükten sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözlem altında alındı.

Genel 26.10.2014, 18:22 26.10.2014, 18:22
Kars'ta MERS virüsü şüphesi

Kars'ta, hacdan döndükten sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözlem altında alındı.

Alınan bilgiye göre, Selim ilçesine bağlı Kırkpınar köyünde ve geçen hafta hacdan gelen 84 yaşındaki A.A, yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle Kars Devlet Hastanesine başvurdu. A.A, MERS virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Düğer, gazetecilere yaptığı açıklamada, şüphe dolayısıyla hastanenin acil servis bölümünde tedbir aldıklarını söyledi.

Hastada yapılan ilk değerlendirmede, "MERS virüsü olmayacağı" yönünde sonuç beklediklerini belirten Düğer, "Her ihtimale karşı tedbirimizi aldık" dedi.

Hastalık durumunda serin kanlı davranılması gerektiğini vurgulayan Düğer, "Bir hafta önce hacdan gelen hastamız yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle geldi. Her ihtimale karşı prosedürü başlatmak zorundayız. Bir saat daha takip edip, muhtemelen evine göndereceğiz" diye konuştu.

Öte yandan tedavi için acil servisi gelen hastalar da Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?