banner39

Katledilen polis uzay bilimleri okumuş

Gaziosmanpaşa'da dünkü saldırıda hayatını kaybeden polisin cenazesi memleketine gönderildi

Genel 12.12.2012, 13:57 12.12.2012, 14:31
Katledilen polis uzay bilimleri okumuş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziosmanpaşa'da dün gerçekleşen saldırında hayatını kaybeden polis memuru Mücahit Daştan (32) için Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile polisin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

Burada bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Çapkın, şimdiye kadar 18 tetikçi yakaladıklarını söyledi. Polis Memuru Mücahit Daştan'ın mesaisine giderken sinsice ve kalleşçe katledildiğini söyleyen Çapkın, saldırganın daha önce bir kaç kez linç edilmekten polis tarafından kurtarıldığını hatırlattı.

ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ OKUDU

Yapılan konuşmaların ardından İstanbul Müftüsü Rahmin Yaran, Mücahit Daştan için dua okudu. Can veren polis memurunun 2 aylık hamile eşi Ayten Daştan güçlükle ayakta durduğu görüldü. Ayten Daştan, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna elini uzattı. Annesi Halime Daştan ve babası Hayrettin Daştan da güçlükle ayakta durdu. Onlar da oğullarının arkasından gözyaşı döktü.

Üniversitede Astronomi ve Uzay Bilimleri okuduğu öğrenilen Mücahit Daştan, 6 yıllık polis memuruydu. Polis memurunun cenazesi İstanbul'daki törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum'un Tortum ilçesine götürüldü.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü