banner39

Kayıp doçent Elazığ'da ölü bulundu

Elazığ'da sekiz gün önce kaybolan FÜ jinekoloji bölümü öğretim üyesi Gürateş'in elleri arkadan bağlandıktan sonra öldürüldüğü ortaya çıktı

Genel 03.04.2012, 15:50 03.04.2012, 18:28
Kayıp doçent Elazığ'da ölü bulundu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Elazığ 'da bir haftadır kayıp olan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi' nde görevli Doç. Dr. Bilgin Gürateş' in cesedi dün gece bulundu.

Elazığ'da bir haftadır kayıp olan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli kadın doğum uzmanı 47 yaşındaki Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in cesedi Gümüşkavak Mahallesi'nde cesedi bulundu. Gürateş'in elleri ve ayaklarının bağlı, boynunda ip bulunduğu ve kasığından tabanca ile vurulduğu belirlenirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Çalıştığı hastaneden 16 Ocak'tan 26 Ağustos 2012 tarihine kadar ücretsiz izne ayrılan Doç.Dr.Bilgin Gürateş'ten 28 Mart gününden itibaren haber alınamıyordu. Doç. Dr. Gürateş'in bulunması için polis, özel bir ekip kurarak çalışma başlatmıştı.

Bekâr olan ve yalnız yaşayan Doç. Dr. Bilgin Güretaş'ın evi, hastanedeki odası ve muayenehanesinde polis ekipleri tarafından aranmıştı. Evinin çevresindeki bir işyerine ait güvenlik kamerasında yapılan incelemede, Doç. Dr. Gürateş'ın özel otomobilinin, 28 Mart günü saat 10.30'da beyaz montlu bir kişi tarafından evinin önüne getirilip bırakıldığı görüldü, polis de çalışmasını bu yöne kaydırmıştı.

Çalışmaların sürdüren polis, dün gece Gümüşkavak Mahallesi'ndeki bir arazide Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in cesedini buldu. Doç. Dr. Gürateş'in cesedi, hastane morguna kaldırıldı. Elleri ve ayakları bağlı ve boynunda ip bulunan Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in, kasığından bir kurşunla vurulduğunun tespit edildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

 

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?