Kayıp kamyonetler MİT'i alarma geçirdi

Suriyeli rejim yanlısı örgütlerin Türkiye'ye soktuğu 4 aracın bulunamaması ve İstanbul'da son aylarda 25 kamyonetin çalınması üzerine MİT, jandarma ve polis alarma geçti

Kayıp kamyonetler MİT'i alarma geçirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Kasım ve Aralık ayında 25 kamyonet ve panelvanın çalındığı ve bu araçların çeşitli bombalama faaliyetlerinde kullanılabileceği yönündeki bilgiler MİT'i harekete geçirdi.

Türkiye Gazeesi'nin haberine göre, Suriye'de bulunan Türkiye toprağı Süleyman Şah Türnesi'ne saldıran ve Niğde'de güvenlik güçlerine saldıran IŞİD elemanlarının Türkiye'de çalındığı ihbar edilen kamyonetlerle çeşitli eylemler yapacağı öne sürülüyor. Öte yandan örgütün, Türkiye'ye soktuğu 4 araç bir türlü bulunamıyor. MİT, jandarma ve polis IŞİD'in araçlara patlayıcı yükleyip sansasyonel eylem yapmasını önlemek için iz sürüyor.

Çalınan araçların bazılarının en son Hatay'da görülmesi şüpheleri arttıran bir başka durum. Geçtiğimiz yıl Suriye rejimine ait bir mühimmat deposunu basarak bin 200 kilo malzemeye el koyan IŞİD'in elinde güçlü patlayıcılar ve ancak devlet kontrolüyle elde edilebilen RDX gibi güçlendiriciler bulunuyor. Ele geçirdiği patlayıcıları o tarihten beri çeşitli saldırılarda kullanan örgüt, eylemlerini genellikle bomba yüklü araçları kullandığı intihar saldırıları ile gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 11:22
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 6 yıl Önce

sadece bizim caddeden 2 kapalı kasa kamyonet çalındı ve hala bulunamadı caddede bir sürü araba varken neden kapalı kasa kamyonetler çalınıyor polis dikkat etmeli

banner39