banner39

Kayıp köylülerin yakınlarından DNA örneği alındı

Diyarbakır'daki patlamada kaybolan kişilerin ailesinden DNA örneği alındı, toplanan ceset parçaları ile eşleştirme yapılacak

Genel 16.05.2016, 15:30 16.05.2016, 15:30
Kayıp köylülerin yakınlarından DNA örneği alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Dürümlü Mezrası'nda 4 kişinin öldüğü 23 kişinin yaralandığı PKK'lıların 15 ton bomba yüklü kamyonu infilak ettirdiği olayda kaybolduğu belirtilen 13 kişiyle ilgili soruşturma sürüyor.

Olay yerinde 3 kez inceleme yapılırken, kanıtlar ve 500 metre çapındaki alana yayılan ceset parçaları toplandı. Ceset parçalarının kayıp olduğu belirtilen kişilerin yakınlarından alınan örneklerle DNA eşleştirilmesi yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

PKK'lıların 15 ton bomba yüklediği kamyonda meydana gelen 4 kişinin öldüğü 13 kişinin kaybolduğu ve 23 kişinin de yaralandığı patlamayla soruşturma kapsamlı sürdürülüyor. Soruşturma kapsamında olay yerinde 3 kez inceleme yapıldığı ve 500 metre çapındaki alana yayılan delil ile ceset parçalarının toplandığı ve ceset parçalarının İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi.

Patlamadan sonra kaybolduğu belirtilen 13 kişinin yakınlarında kan, tükürük ve kıl gibi örnekler alındığı ve bunlarında ceset parçaları ile DNA eşleşmesi yapılması için yine İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Jandarmanın olay ile ilgili köylülerin ifadesini aldığı ve şimdiye kadar şüpheli olarak yapılan bir gözaltı işlemi olmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?