banner39

Kaymakam ile alay ettiler!

Gölcük'e yeni atanan kaymakama çocuğunu götürdüğü devlet hastanesinde, hem muayene için de senet imzalattılar hem de alay ettiler.

Genel 23.09.2010, 06:43 23.09.2010, 06:43
Kaymakam ile alay ettiler!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gölcük kaykamamı Adem Yazıcı, gece ateşlenen çocuğunu, devlet hastanesine götürdü. İlçeye yeni tayin olduğu için pek tanınmayan Yazıcı ile doktor ve hastane çalışanlarının "Buraya her gün senin gibi kaç kaymakam geliyor" diye alaylı konuşup, muayene için de senet imzalattıkları kaydedildi.

Yerel Kocaeli Gazetesi'nde 'Kim Takar Gölcük Kaymakamını' başlığı ile yayınlanan haber üzerine hem ilçe hem Kocaeli karıştı. 

Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, geçen ay Kocaeli Vali Yardımcılığına atandı. Gölcük Kaymakamlığı görevine de Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin getirildi. Ancak Dursun Ali Şahin, sadece ona özel bir kararname ile Gölcük'teki görevine başlamadan Yalova'ya vali oldu.

Gölcük Kaymakamlığı'na da ikinci atama ile Konya'nın Çumra İlçesi Kaymakamı Adem Yazıcı getirildi. Habere göre ilçede henüz fazla tanınmayan Kaymakam Adem Yazıcı'nın çocuğu geçen hafta gece ateşlendi.

Kaymakam Yazıcı telaşla üzerinde eşfofmanlarla, yanına kimlik de almadan Gölcük Devlet Hastanesi'ne gitti.

Acil serviste numara sırasına giren Kaymakam Yazıcı, sıra kendisine geldiğinde, "Yanıma kimlik almadım. Ben Gölcük Kaymakamıyım. Çocuğum ateşlendi. Sen işlemleri yap, evrakları yarın getiririm" deyince, görevli buna inanmayıp muayene için senet imzalattı.

Senet imzalamasının ardından çocuğunu nöbetçi doktor Kamil Okyay'ın odasına götüren Kaymakam Yazıcı, Dr. Okyay'ı da kaymakam olduğuna inandıramadı.

Daha önceden hakkında birkaç soruşturma açıldığı belirtilen Doktor Kamil Okyay, iddiaya göre Kaymakam Yazıcı'yı, "Buraya her gün senin gibi kaç kaymakam geliyor biliyor musun?" diyerek azarladı.

Ertesi gün gelenin gerçekten kaymakam olduğu ise, doktor ve görevlilerin Kaymakamlığa çağırılması, doktor Kamil Okyay'ın da Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi'ndeki sağlık ocağına atanmasıyla anlaşıldı.

Hastane yetkilileri ve görevliler, memur oldukları için adları açıklanmamak kaydıyla olayı doğrularken, Kaymakan Adem Yazıcı yazılı bir açıklama hazırladığını ve onay için Kocaeli Valisi Ercan Topaca'ya gönderdiğini, uygun görülürse bu açıklamanın yayınlanacağını söyledi.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?