banner39

KCK 'Gezi ruhu'nu çağırdı

KCK'dan yapılan yazılı açıklamada Gezi eylemlerine atıfta bulunularak "Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır" denildi

Genel 22.08.2015, 14:32 22.08.2015, 14:43
KCK 'Gezi ruhu'nu çağırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, yazılı bir açıklama yaparak “Türkiye halkının Gezi Parkı’nda olduğu gibi harekete geçmesi” çağrısında bulundu.

PKK’ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı’nda yayımlanan açıklamada PKK’ya yönelik operasyonların arttığına dikkat çekilerek bunun kararının 30 Ekim 2014 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alındığı öne sürüldü.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu saldırı karşısında direnilmediği takdirde başta Kürt halkının özgürlük mücadelesi olmak üzere tüm demokrasi güçleri ezilecek, böylece AKP'nin otoriter düzen kurma amacının önünde hiçbir engel kalmayacaktır. AKP'yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da Gezi’de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP'nin oyunlarını bozması gerekmektedir."

“GEZİ RUHUNUN AYAĞA KALKMA ZAMANIDIR”

Açıklamada KCK’nın kimseye savaş açmadığı ve kimsenin oyununa gelmediği öne sürülerek şöyle denildi:

“Türkiye halklarına ve demokrasi güçlerine düşen görev de otoriterleşmeye ve despotizme karşı Kürdistan halkının verdiği Türkiye halklarının da demokrasi mücadelesi olan bu direnişin yanında yer almak ve bu demokrasi mücadelesini yükseltmek olmalıdır. Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır."

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?