banner39

KCK sanıkları kaçırılacaktı

Bingöl'de tutuklu bulunan 5 KCK sanığının mahkeme için Diyarbakır'a sevki sırasında PKK'lılar tarafından kaçırılacağı istihbaratı üzerine güzergah değiştirildi.

Genel 02.08.2011, 11:08 02.08.2011, 11:25
KCK sanıkları kaçırılacaktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK'nın Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın 24. duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 sanığın, duruşma için Diyarbakır'a sevkinde ilginç bir durum yaşandı. Cezaevi aracının, Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK mensupları tarafından durdurularak sanıkların kaçırılacağı şüphesi üzerine güzergah değiştirildi. Sanıklar, Bingöl yerine Elazığ üzerinden Diyarbakır'a getirildi. Ayrıca, yol boyunca sıkı güvenlik tedbiri alındı.

Güvenlik güçleri dün gece, Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 KCK sanığının duruşma için Diyarbakır'a sevk edilirken kullanacağı Bingöl-Diyarbakır karayolu yakınlarında 25 kişilik bir grup tespit etti. PKK'lılar yol istikametinde aşırı dağınık olduğu için operasyon yapılamadı. Saldırı ve KCK sanıklarının kaçırılma ihtimalini dikkate alan güvenlik güçleri, cezaevi aracının güzergahını değiştirdi. Sanıklar, Bingöl-Diyarbakır karayolu yerine Elazığ üzerinden mahkemeye gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?