banner39

KCK 'Türk derin devleti'ni işaret etti

KCK, Paris'te işlenen cinayetlerle ilgili olarak "Türk derin devleti"ni suçladı

Genel 10.01.2013, 17:44 10.01.2013, 17:44
KCK 'Türk derin devleti'ni işaret etti

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te dün akşam işlenen cinayetlerle ilgili PKK'nın şehir yapılanmasından da açıklama geldi. Açıklamada, olayın sorumlusu olarak Kürt meselesinin çözümünü istemeyen "Türk derin devleti" gösterildi.

KCK adına yapılan açıklamada Paris'teki cinayetler konusunda Türkiye suçlanırken, Fransa'ya cinayetin en kısa sürede aydınlatılmaıs çağrısı yapıldı

PKK kurucularından Sakine Cansız ile birlikte Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürülmesinde örgüt içi infaz ihtimalinin dile getirilmesinin ardından KCK adına yapılan açıklamada ise "Saldırı Türk Gladyosunun işi" denildi.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen ANF'ye KCK tarafından gönderilen açıklamada Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ve basında yer alan, "iç hesaplaşma" söylemleri "hedef şaşırtmak" olarak nitelendirildi.

Oslo görüşmelerine katılan Adem Uzun'un bir süre önce Fransa'da tutuklandığının da hatırlatıldığı açıklamada cinayetin her yönü ile aydınlatılması çağrısı yapıldı

TÜRK DERİN DEVLETİ İDDİASI

"Bu olayın bu denli ustaca yapılmış olması, Türk derin devlet güçlerinin uluslararası güçlere dayanarak yapmış olduğunu göstermektedir." ifadeleri kullanılan açıklamda, "Açık ki bu katliamı gerçekleştirenler, Önderliğimiz tarafından gerçekleştirilen yeni sürecin gelişmesini ve Kürt sorununun çözüme kavuşmasını istemeyen kesimlerdir." denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?