banner39

Kenan Evren: Keşke ölseydim!

Yaptığı darbeden 32 yıl sonra yargılanmaya başlayan Kenan Evren'in "bugünleri göreceğime ölseydim keşke" dediği iddia edildi

Genel 07.04.2012, 10:46 07.04.2012, 12:13
Kenan Evren: Keşke ölseydim!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

32 yıl sonra yargılanan 12 Eylül askeri darbesinin mimarı Kenan Evran hakkında yapılan yorumlara isyan etti.

12 Eylül davasının avukatılarından Fikret Babaoğlu'nun Kenan Evren'in Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek gibi kafeste yargılanması yönündeki sözleri Evren'i çok üzmüş.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre Kenan Evren en çok müdahil avukatlardan gelen "kafase konulup yargılansın" sözüne kahrolmuş.

KEŞKE ALLAH BU KADAR YAŞATMASAYDI

Daha önce halk yargılanmasını isterse intihar edeceğini açıklayan Kenan Evren yine benzer bir çıkışta bulunarak "Çok yaşamak da iyi değil. Keşke Allah bu kadar yaşatmasaydı. Ölseydim de bugünleri görmeseydim. Hesap vermekten kaçmıyorum ama yapılan hakaretlerden rahatsızlık duyuyorum" dedi.

12 Eyllül davasının avukatlarından Fikret Babaoğlu, duruşmanın ilk günü, Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek'in de hasta olduğunu ve duruşma salonuna kafes içinde getirildiğini hatırlatarak, Evren ve Şahinkaya'nın da kafes içinde duruşmaya getirilebileceğini savunmuştu.

Yorumlar (1)
arabacı hakkı 11 yıl önce
ee öl. ondan kolay ne var, alırsın bir ip ve bir tabure çıkarsın üstüne ve sonra..., biz de rahatlamış ve mutlu oluruz NETEKİM...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?