banner39

Kenan Evren'e övgü dolu mektuplar!

12 Eylül'e karşı yazılar, haberler bugün gazetelerin manşetlerindeydi. Peki 32 yıl önce genel yayın yönetmenleri Kenan Evren'e ne demişlerdi?

Genel 04.04.2012, 22:42 04.04.2012, 23:35
Kenan Evren'e övgü dolu mektuplar!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

12 Eylül davasına ilişkin haberler bugün gazetelerin manşetlerinde ve birinci sayfalarında önemli yer tuttu, köşe yazarları darbecilerin yargılanmasından memnuniyetlerini ifade etti. Ancak bundan 32 yıl önce durum hiç de böyle değildi.

Günümüzde "Demokrat" geçinen söz sahibi gazetecilerin, 12 Eylül Darbesi söneminde Kenan evren'e gönderdikleri övgü dolu mektupları ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre bazı gazeteci ve yazarların çoğu darbeyi alkışlamıştı.

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç'ın ulaştığı yayın yönetmenlerinin Kenan Evren'e yazdığı mektuplar tabloyu açıkça ortaya koyuyor.

Ortaya çıkan mektupları gönderen dönemin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezih Demirkent, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Necmi Tanyolaç, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güneri Cıvaoğlu ve Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Turan, Kenan Evren'e hayranlık ve övgü dolu ifadeleri kullanırken, "Meslek yaşamımız boyunca, sizin gibi bir Cumhurbaşkanının özlemini çektim. Allah'a bin şükür içimde ukde bir duran ve git gide büyüyen Cumhurbaşkanı özlemim giderildi. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Ellerinizden öperim" cümleleri dikkat çekiyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü