banner15

Kenan Işık'ın tedavisi Almanya'da sürecek

Mart ayında kafa travması geçirerek tedavi altına alınan tiyatro sanatçısı Kenan Işık, Amerikan Hastanesi'nden Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezine transfer edildi.

Kenan Işık'ın tedavisi Almanya'da sürecek

Tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın, tedavisi sürdürülmek üzere Amerikan Hastanesi'nden Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezine transfer edildiği bildirildi.

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, 21 Mart'ta geçirdiği kafa travması nedeniyle hastanenin acil servisine getirilen Kenan Işık'ın, beyin kanaması saptanarak ameliyata alındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hastamızın yoğun bakım ünitemizdeki başarılı tedavisi sonrasında yaşamsal tehlikesinin ortadan kalkması üzerine tedavisi 15 Mayıs'tan bu yana servisteki odasında sürdürülmekteydi. Kenan Işık, tedavisi sürdürülmek üzere bugün Amerikan Hastanesi'nden Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezine transfer edilmiştir."

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bu arada Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, sanatçı Işık'ın tedavisinin devamı için Bakanlığa ait ambulans uçakla, bugün Atatürk Havalimanı'ndan saat 11.00'da alındığı ve Türkiye saatiyle 13.25'te Almanya'daki Friedrichshafen Havalimanına ulaştırıldığı belirtildi.

Işık'ın, Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinin Freidrichshafen kentindeki özel bir merkeze naklinin sağlandığı ifade edilen açıklamada, sanatçının burada nörorehabilitasyon tedavisi göreceği kaydedildi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 17:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48