banner15

Kerkük'te kaçırılan Türk işçiler serbest

Kerkük'te kaçırılan Türk işçiler serbest bırakıldı. Serbest kalan işçilerin isimleri ise şöyle: Fatih Önder, Ömer Asil,Cem Tezel ve Recep Kara

Kerkük'te kaçırılan Türk işçiler serbest

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta Tikrit-Kerkük yolunda kimliği belirsiz silahlı kişilerce kaçırılan 60 işçi arasında bulunduğu iddia edilen 4 Türk işçisinin serbest bırakıldığı bildirildi. 

Kaçırılan işçilerin içinde 15 Türk olduğu belirtiliyordu; ancak gelen bilgilere göre kaçırılanlar arasında sadece 4 Türk vatandaşı bulunuyor. Serbest bırakılan Türk işçilerin isimleri ise şöyle: Fatih Önder, Ömer Asil,Cem Tezel ve Recep Kara.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgilere göre önceki gün kaçırılan işçilerin serbest bırakılması için aşiret liderleriyle temasa geçildi. Silahlı kişiler, görüşmeler sonucu arasında 4 Türk işçinin de bulunduğu 42 kişiyi serbest bıraktı. İşçilerin, fidye karşılığında kurtulduğu öne sürüldü. 

Türk işçilerin, Türkiye'ye dönüşü için polis korumasında Erbil'e doğru hareket ettikleri ifade edildi. 

Tikrit'te bir hastane inşaatında çalışan Türk işçileri, IŞİD'in neden olduğu çatışmalardan kaçarken önceki gün Kerkük yolu üzerinde silahlı bir grup tarafından rehin alınmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48