Kesebli Ermenileri misafir eden köyden mesaj var

Keseb'deki çatışmalar sebebiyle Türkiye'ye gelen Ermenileri misafir eden Vakıflı Köyü sakinleri bir açıklama yayınlayarak yardım talebinde bulundu

Kesebli Ermenileri misafir eden köyden mesaj var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Keseb şehrinden gelen Ermeniler, Hatay'ın Samandağı ilçesine bağlı Vakıflı Köyü'nde misafir ediliyor.

Surp Asdvazazin Ermeni Kilisesi Vakfı tarafından ihtiyaçları karşılanan Ermeniler için Vakıflı Köyü tarafından bir kampanya başlatıldı. Köy halkı tarafından yapılan açıklamada gelen Ermenilerin her türlü ihtiyacının karşılandığı, yardımcı olabileceklerin nakdi yardımda bulunabileceği ifade edildi. Yardım etmek isteyenlerin Surp Asdvazazin Ermeni Kilisesi Vakfı'nın Ziraat Bankası Samandağ Şubesi nezdindeki Iban: TR83 0001 0004 4633 22232750 01 nolu hesabına "Vakıflı Köyü’ndeki Kesaplılara yardım" bağış yapabileceği belirtildi.

Bağışların bağımsız bir hesapta değil de kilise vakfının hesabında toplanması fikri ve kararının kilise yönetimine ait olduğu belirtilen açıklamada köylülerin de bu kararı desteklediği kaydedildi.

Köyden yapılan ve norzartonk.org sitesinde yer alan açıklamada, Ermenilerin diğer ülkelerdeki yakınları ile görüşüldüğü ve onay alınması durumunda Keseb'den gelenlerin onların yanına gönderileceği belirtildi ve uçak bileti masrafları için de bağış talebinde bulunuldu.

Açıklamada ayrıca vakıf tarafından gelenlerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ve bundan sonra da karşılanacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 11:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35