banner15

Kezban Küçük'e inceleme başlatıldı

Hanefi Avcı’dan sonra, gönül ilişkisi olan öğretmen Kezban Küçük hakkında soruşturma açıldı.

Kezban Küçük'e inceleme başlatıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'yla ilişkisi olduğu ortaya çıkan öğretmen Kezban Küçük hakkında inceleme başlatıldı.

Milliyet'in iddiasına göre, İstanbul’da Edebiyat öğretmeni olan Küçük hakkında, NTV’de yaptığı konuşma ve Hanefi Avcı ile olan gönül ilişkisi nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığınca soruşturma yapılıyor. Soruşturmanın, 657 sayılı kanunun 125’ünci maddesinde yer alan ‘’Disiplin Cezaları’’ kapsamına yürütüldüğü öğrenildi. Soruşturma sonucu Küçük’e uyarma, aylıktan kesme, kınama ya da meslekten men cezalarından birinin verilebileceği belirtildi.

CEZA AĞIR DA OLABİLİR

Küçük’ün medyaya izinsiz açıklamalarda bulunması ve evli bir kişiyle birlikte olması, ‘’Devlet memuru vakarına yakışmayan tutum ve davranışta bulunmak, Hizmet dışında Devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunmak, Yetkili olmadığı halde basına, haber ajanslarına veya radyo ve TV kurumlarına bilgi veya demeç vermek’’ olarak değerlendiriliyor. Bu iddialar aylıktan kesme uyarı ve kınama cezalarını gerektiriyor.

Müfettişlerin, Küçük hakkındaki soruşturma sonucunda, ‘’ Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı hareket’’ gerekçesiyle memuriyetten çıkarma teklifinde de bulunabilecekleri bildirildi. Küçük’ün bu cezalara karşın, idare mahkemesine iptal davası açma yolu da bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2010, 11:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48