banner15

Kılıçdaroğlu, imamlarla buluştu

Kadıköy'de imamlara iftar yemeği veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Umarım bu birlikteliğimiz Ramazan sonrasında da devam eder” dedi.

Kılıçdaroğlu, imamlarla buluştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi tarafından din görevlileri tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Program; Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde başladı. Din görevlileriyle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, “Umarım bu birlikteliğimiz Ramazan sonrasında da devam eder” dedi.

Kadıköy Belediyesi tarafından ilçede bulunan din görevlilerine yönelik Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde iftar programı düzenlendi. İftara; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul milletvekilleri, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

İftar saatinin yaklaşmasıyla salona giren Kılıçdaroğu, din görevlileriyle selamlaştı. Daha sonra Mustafa Çağrıcı’nın yanına oturdu. İftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde başladı. Ezanın okunmasının ardından yemekler yendi. Bir kişi tarafından yapılan duaya Kılıçdaroğlu, ellerini açarak eşlik etti.

Çıkışta Kılıçdaroğlu, “Din görevlileriyle bir iftar yaptık. Onlarla beraber olmaktan son derece mutluyum. Ramazan ayında onların işleri yoğun, yoğun olduğunu da biliyorum. Umuyorum bu birlikteliğimiz Ramazan sonrasında da devam eder.” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 22:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35