banner39

Kılıçdaroğlu'na AB'de diplomasi dersi

AB yetkililerini rüşvetle suçlayan Kılıçdaroğlu Brüksel'de diplomatik şekilde ikaz edildi.

Genel 17.09.2010, 10:11 17.09.2010, 11:41
Kılıçdaroğlu'na AB'de diplomasi dersi


 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Brüksel ziyaretine, AB Komisyonu’ndan gelen nasihat gibi mesajlar damga vurdu.

AB yetkililerini rüşvet karşılığı Anayasa paketine destek vermekle itham eden Kılıçdaroğlu, Brüksel bunun sıkıntısını yaşıyor. Kahvaltı teklifi Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Omen-Ruitjen tarafından reddedilen Kılıçdaroğlu dün de AB Genişleme Komiseri Stefan Füle’nin “diplomatik uyarısı”yla karşılaştı. Füle, Kılıçdaroğlu’na “Bu açıklamanıza çok şaşırdık. Anlayamadık. Bu tür açıklamalar kredibilite sorunu doğurur” ikazında bulundu. Anayasa değişikliğinde “hayır” diyen CHP’nin bir alternatif sunmadığını söyleyen Füle, referandumdan çıkan “evet” sonucunun AB açısından önemini anlattı. 

KILIÇDAROĞLU X-RAY’E TAKILDI!


Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine organizasyon sorunları da damga vurdu. AB Komisyonu girişinde CHP’nin gerekli başvuruları yapmaması nedeniyle, Kılıçdaroğlu’na ‘protokol’ uygulanmadı. X-Ray cihazından geçen Kılıçdaroğlu, Füle görüşmesine de 30 dakika gecikti. Komisyon binasının arama noktasında saatini ve cep telefonunu bırakan Kılıçdaroğlu’na bu eşyaları sonradan gönderildi. Kılıçdaroğlu’nun, ‘protokol ve VIP uygulaması’ sevmediğini belirten CHP’ler sorun olmadığını savundu.

ERDOĞAN’I ELEŞTİRMEDİM ÖVDÜM

AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Martin Schulz, Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından çıkan ‘Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi’ haberlerinden rahatsız. Schulz, “Görüşmede Erdoğan ile ilgili eleştirim olmadı. Ülkesi için yaptıklarından ötürü kendisine saygı duyduğumu söyledim” dedi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?