banner39

Kılıçdaroğlu'ndan 'yanıltıcı' reklam

CHP tarafından aile sigortası için reklam filmi hazırlandı. Reklam filminde kullanılan cümlelerden birinin yanıltıcı olduğu dikkat çekti

Genel 09.03.2011, 12:29 09.03.2011, 12:32
Kılıçdaroğlu'ndan 'yanıltıcı' reklam

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun aile sigortası projesini anlatmak için hazırladığı reklamda yanıltıcı unsur bulundu. Kılıçdaroğlu ve iktidar partisi arasında uzun zamandır hesaplama yüzünden tartışma konusu olan aile sigortası için CHP tarafından reklam filmi hazırlandı. Reklam filminde kullanılan cümlelerden birinin yanıltıcı olduğu dikkat çekti. Çünkü Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki 12,5 milyon yoksul için yani ortalama 3 milyon yoksul aile için düşünülen projeden söz ederken, "yoksul aileler" yerine "her aile" sözünü kullanıyor.

3 MİLYON AİLEYE Mİ HER AİLE YE Mİ?

Kılıçdaroğlu'nun reklam filminde kullandığı metin şu şekilde: "Her aile için aş. Her Baba için gurur. Her anne için mutluluk. Her çocuk güzel bir yarın. Yani herkes için onurlu bir yaşam haktır. Unutmayın. Aile sigortasıyla bu ülkede yaşayan her aile bu ülkenin zenginliğinden payını alacak. Her aile rahat bir nefes alacak."

Kılıçdaroğlu burada, "Aile sigortasıyla bu ülkede yaşayan her aile bu ülkenin zenginliğinden payını alacak." diyerek sanki aile sigortasının sadece 3 milyon aileye değil de herkese yapılacağı kanısını uyandırmaya çalışmış. Kılıçdaroğlu bu sözü sarf ederken ekranda diğer yazılara oranla küçük puntolarla "her yoksul aileye 600 TL aile sigortası" yazısı beliriyor; ancak bu yazıyı ağzıyla telafuz etmemesi dikkatlerden kaçmıyor.

 

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?