Kilis sınır hattında mevzi oluşturuldu

Kilis sınır hattına giden yollarda güvenlik önlemleri arttırıldı, hatta yeni mevziler oluşturuldu

Kilis sınır hattında mevzi oluşturuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Askeri sevkiyatın yapıldığı Kilis sınır hattına giden yollarda güvenlik önlemleri arttırıldı, hatta kum torbalarından mevziler oluşturuldu.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, sınır hattına konuşlandırılan tanklar, hava savunma sistemleri ve zırhlı muharebe araçları pozisyonlarını koruyor. Kilis kent merkezi ve Elbeyli ilçesi sınır hattı boyunca sakinlik gözleniyor.

Hudut boyunca önlemlerini sürdüren askerler dürbünle çevreyi gözetliyor. Sınır hattına ise büyük kum torbalarından mevzi oluşturulduğu görüldü.

Merkeze bağlı Keferhem, Arpakesmez, Elbeyli ilçesine bağlı İnanlı, Ardıçlı köylerinin yanı sıra sınır hattına giden tüm yollarda güvenlik önlemleri artırılmış durumda. Jandarma ve sınır birlikleri, şüpheli araçları durduruyor ve içindekilerin kimlik kontrolünü yapıyor.

Bu arada geçen yıl terör örgütü IŞİD'in Azez'e bağlı Düden, İdeli ile Karamezre köylerine yönelik saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına çok yakın bölgeye gelen ve Kilis'ten gönderilen çadırlarda barınan bir grup Türkmen aile ise yaşamlarını burada sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 09:26
banner53
YORUM EKLE

banner39