banner15

Kilis'te 'Nobel Barış Ödülü' için komisyon

Kilis Belediyesi bünyesinde şehrin Nobel'e aday gösterilmesi için komisyon kuruluyor

Kilis'te 'Nobel Barış Ödülü' için komisyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kilis'in "Nobel Barış Ödülü"ne aday gösterilmesi için Belediye tarafından adaylığın desteklenmesine yönelik çalışma yapılması amacıyla komisyon oluşturuluyor.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri Belediye Başkanı Hasan Kara başkanlığında komisyon üyelerinin belirlenmesi amacıyla Belediye Konukevinde bir araya geldi.

Toplantıda, 6 yıldan beri Suriyeliler için yapılan hizmetler ile fedakarlıklar, misafirlerin daha fazla rahat edebilmeleri adına yapılabilecekler, kentin kendi nüfusu ve misafir Suriyeliler arasında meydana gelebilecek gelişmelerin takibi gibi konular ele alındı.

Belediye Başkanı Hasan Kara, toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nobel Barış Ödülü'nün kente kazandırılması adına her türlü fedakarlığın yapıldığını ve bundan sonrada yapılacağını belirtti.

Kara, Kilis olarak kendilerini uzun bir sürecin beklediğini, bu süreçte yapılan fedakarlıkların başta Ankara olmak üzere tüm dünya kamuoyuna ulaştırılması için 5 kişilik bir komisyon oluşturmaya karar verdiklerini ifade etti.

Kara, komisyonun tüm üyelerinin sivil vatandaşlardan oluşturulacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48