banner39

Kınalıada'da dört tarihi bina yandı

Kınalıada'da çıkan yangın 4 tarihi binayı kullanılamaz hale getirdi.

Genel 08.07.2011, 16:44 08.07.2011, 16:44
Kınalıada'da dört tarihi bina yandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kınalıada'da 3 katlı ahşap binada çıkan yangın, 4 tarihi binayı kullanılamaz hale getirdi. Kısa sürede çevredeki binalara sirayet eden yangını söndürmek için diğer adalar ve Kartal itfaiyesinden takviye ekip gönderildi. 

Yangın saat 14.00 sıralarında Kınalıda sahili Akasya Caddesi 15 numarada çıktı. Üç katlı ahşap bina çatısındaki tamirat işlemleri sırasında başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede ahşap binanın tamamını kapladı. Giderek büyüyen alevler, çevredeki ahşap binalara da sıçradı. 

Kınalıada itfaiye ekipleri yetersiz kalınca, diğer adalardan ve Kartal itfaiyesinden yardım istendi. Kartal itfaiyesine ait araçlar gemilerle adaya gönderildi. Yangına 4 söndürme helikopterinin de müdahale etti. 

Helikopterin bölgedeki uçuşu esnasında, yangına müdahale eden Fatih Bozbıyık isimli vatandaş, helikopterin rüzgarıyla savrulan cam parçasıyla yaralandı.

KORKU DOLU DAKİKALAR CEP TELEFONUNDA

Çevre sakinlerine korku dolu anlar yaşatan yangın amatör kameralar tarafından da kaydedildi. Alevler içindeki binaya yakın bir bölgede oturan vatandaşların çektiği cep telefonu görüntüsü yaşanan korku dolu dakikaları gözler önüne serdi. Cep telefonu ile kaydedilmiş görüntülerde alevler içindeki binalar görülürken, ev sahibi vatandaşın ise korku ile dua ettiği ve uzun süre geçmesine rağmen gelmediğini söylediği yangın söndürme helikopterlerine tepki gösterdi. Binada çok sayıda tüp olduğunu söyleyerek korkusunu dile getiren vatandaş, gelen bir patlama sesi ile korku dolu anlar yaşadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?