Kitap Fuarı'na ilgi büyük

CNR'daki Kitap Fuarı'na büyük ilgi gösterilirken Nakkaşhane standında kitabın cilt, hat ve ebru sanatı kullanılarak oluşturulması süreci uygulamalı anlatılıyor

Kitap Fuarı'na ilgi büyük

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bu yıl "Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı" temasıyla düzenlenen CNR Kitap Fuarı'nı, hafta sonunda 54 bin kişi ziyaret etti. 

CNR'dan yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl yüzde 25'ini öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu 180 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın ziyaretçi sayısının bu yıl iki katına çıkacağına inanıldığı belirtildi. Açıklamada, bu yıl düzenlenen fuarı hafta sonunda 54 bin kişinin ziyaret ettiği aktarıldı.

20 bin metrekare alanda yapılan fuar, 250'nin üzerinde yayınevinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. CNR Kitap Fuarı'nda, söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri, sergi, imza günleri ve dinletilerle birlikte 550'nin üzerinde etkinlik düzenlenecek.

NAKKAŞHANE STANDI DA VAR

İlk kez Kanuni Sultan Süleyman döneminde Topkapı Sarayı'nda kurulan Nakkaşhane'nin bir benzeri CNR Kitap Fuarı'nda kuruldu.

Nakkaşhane'de Yunus Emre Enstitüsü ile Türk tarihinde matbaa öncesi kitabın hazırlanış serüveni canlı şekilde sunulurken enstitünün faaliyet fotoğraflarından oluşan bir sergi de yer alıyor.

Nakkaşhane standında kitabın cilt, hat ve ebru sanatı kullanılarak oluşturulması süreci uygulamalı anlatılıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 15:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35