Kocaeli-İstanbul arası deniz uçağı seferleri başladı

Kocaeli'yle İstanbul arasını 22 dakikaya düşerecek olan deniz uçağının ilk seferi, 11 kişilik yolcuyla gerçekleştirildi

Kocaeli-İstanbul arası deniz uçağı seferleri başladı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İzmit-İstanbul arasını 22 dakikaya düşürecek deniz uçağı seferleri başladı.

Seka Park'tan gerçekleştirilen ilk sefer nedeniyle düzenlenen törende konuşan Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, karayoluyla trafik nedeniyle yaklaşık iki saat süren Kocaeli-İstanbul arası ulaşımının, deniz uçağı seferinin başlamasıyla 22 dakikaya ineceğini söyledi.

Türkiye'ye ulaştırma alanında yeni bir taşımacılık modeli getirdiklerini ifade eden Arusan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımı alanında önemli çalışmalar yaptığını kaydetti.

Arusan, özel sektör, devlet işbirliğiyle güzel bir hizmeti gerçekleştireceklerini dile getirerek, "Hafta içi hergün günde ikişer sefer yapacağız. Kocaeli halkı bize sahip çıkarsa bunu 7 güne, Bursa'da olduğu gibi 6 sefer çıkarabiliriz. Fiyatlarımız, 97, 117 ve 157 lira olarak 3 farklı kategori var. Burada müşterilerimize paralarını geri alabilme ve yolculuklarında değişiklik yapma imkanı sağlıyoruz. Burası Türkiye'nin önemli sanayi şehirlerinden birisi, biz seferleri uygun fiyata düzenlemeye çalıştık" diye konuştu.

- "Ulaşımda atılan her adım, bize kazanç sağlar"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da seferlerin devam edip etmemesi konusunda endişesinin olduğunu belirterek, seferlerin ekonomik olması halinde yolcu bulunacağını bildirdi.

Bu seferlerin Kocaeli için bir kazanç olduğunu anlatan Karaosmanoğlu, "Zevk olsun' diye de binilebilir. 500 metre yükseklikten şehir çok güzel gözüküyor. İzlemeye doyum olmuyor. Bu seferlerin verimli şekilde devam etmesini umut ediyorum. Ulaşımda atılan her adım, bize kazanç sağlar. Hızlı ve ve güvenli ulaşım şehirlere önemli avantaj sağlar. Bu firmanın burada sabırlı olması ve sürekli hale getirmesi lazım. Bu gerçekleşirse bu seferlere ilgi olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından deniz uçağı, 11 yolcusuyla İstanbul'a ilk seferini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 11:00
banner53
YORUM EKLE

banner39