banner15

'Konuşursam dünya birbirine girer'

Ergenekon tutuklu sanığı Arif Doğan olduğu iddia edilen ses kaydında, "Konuşursam dünya birbirine girer" diyor.

'Konuşursam dünya birbirine girer'


Ergenekon terör örgütü davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı gündemi sarstı.

Dailymotion.com adlı internet sitesinde yayınlanan ses kaydında JİTEM'in eylemleriyle ilgili çarpıcı ayrıntılar yer alıyor. Doğan olduğu iddia edilen kişi, "JİTEM'i benden başka bilen yok. O benimle beraber gider. Ben JİTEM'im. Benim dediğim kanundur." ifadelerini kullanıyor. Şahıs, söyleneni yapmayan JİTEM mensuplarının infaz edildiğini anlatıyor. Verilen emirlerin 'vatan için' olduğunu savunuyor, "Bak devlet tabirini de hiç kullanmıyorum." diyor.

Ses, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la Ankara'da olan görüşmelerini de anlatıyor. Ankara Oteli'nde olan bir görüşmeden bahsediyor. Yeşil'in doğrudan Genelkurmay Başkanı'na bağlı olduğunu söylüyor. Kendisinin Jandarma Genel Komutanı ve Genelkurmay Başkanı'ndan daha üstün olduğunu iddia ediyor. Şöyle diyor: "Bir tane albay aradı, piyade albay. 'Genel Komutanımız sizinle görüşmek istiyor müsait misiniz?' dedi. Ondan sonra gittim konuştum. Hemen 24 saatte telafi ettiler. Vallahi bir konuşmaya başlarsam dünya birbirine girer dedim." ifadelerini kullanıyor.

Bazı bilgileri sorulmasına rağmen Genelkurmay Başkanı'na bile aktarmadığını ifade ediyor. Onu pisliğe bulaştırmamak için bilgileri vermediğini savunuyor. JİTEM'in dönemin başbakanı Turgut Özal'dan habersiz hareket ettiğini aktarıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2010, 07:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35