Kozakçıoğlu ailesi 'Susurluk hakimi'ni tuttu

OHAL eski Valisi Kozakçıoğlu'nun ailesi, ''İntihar değil, cinayet'' diyerek, Susurluk davasının hakimini avukat olarak tuttu

Kozakçıoğlu ailesi 'Susurluk hakimi'ni tuttu

OHAL eski Valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun ailesi ''Babamızın ölümü intihar değil, cinayet'' diyerek, olayı araştırmak üzere DGM Başkanı ve Susurluk davasının eski hakimi avukat Metin Çetinbaş'ı görevlendirdi. 3 Kasın 1996'da yaşanan ve ''Siyaset-Polis-Mafya'' üçgenini ortaya koyan Susurluk kazası da dün 17. yılını tamamladı.
 
Kozakçıoğlu'nun çocukları, intihara inanmadıklarını belirterek ''Derin kuşkularımız var, cinayetten şüpheleniyoruz. Ölümünden 2 gün önce Fransa'ya gitmek için uçak bileti almıştı. Konunun çok daha ayrıntılı biçimde araştırılması için, avukat Metin Çetinbaş’a başvurduk, araştırma ve dava açma yetkisi verdik'' dediler.

''SİLAHLI ÇETENİN GÜCÜ''

Ailenin avukatlı olan Çetinbaş, Susurluk davasına bakan 6 numaralı İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesinin Başkanıydı. Susurluk davasındaki mahkumiyet kararına, “Silahlı teşekkülün, siyasiler ve bürokratlardan güç aldığını” yazan Çetinbaş, kazada ''Çetenin bir bölümünün ortaya çıktığını'' vurgulamıştı. Çetinbaş, Ergenekon davasında ise, eski rektör Kemal Alemdaroğlu'nun avukatlığını yapmıştı.

23 Mayıs 2013'de Sarıyer'deki evinde kalbinden tek kurşunla vurulmuş olarak bulunan Kozakçıoğlu ise, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile, İstanbul, Adana Diyarbakır Valiliği yapmış, terörün  en yoğun olduğu dönemde OHAL Valiliğine atanıştı.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, DYP eski milletvekili de olan Kozakçıoğlu'nun ölümüyle ilgili, ''İntihar'' görüşü ile takipsizlik kararı vermişti.

Kaynak: Gazeteport

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 09:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35