banner39

Kredi kartı şikayetleri yüzde 28 arttı

BDDK verilerine kredi kartı ücret ve komisyonları ile ilgili şikayetler yüzde 28 arttı

Genel 16.04.2013, 14:26 16.04.2013, 14:44
Kredi kartı şikayetleri yüzde 28 arttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kredi kartlarından alınan ücret ve komisyonlarla ilgili şikayetler gittikçe artmaya devam ediyor. Bankacılık sektörü otoritesi BDDK'nın verilerine göre söz konusu şiyayeter bir yıl içinde yüzde 28 artış gösterdi. Ücret ve komisyonlarla ilgili şikayetler, aynı zamanda kart konusunda yapılan şikayetlerin yüzde 34,4'ünü oluşturdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)'nun 2012 Yıllık Faaliyet Raporu yayımlandı. Rapora göre bireysel krediler konusundaki başvurular bir önceki yıla göre yüzde 45,8 oranında artış gösterdi. Başvurular, yeniden yapılanma ve masraf, komisyon konularında yoğunlaştı. Bilgi Edinme Hakkı Kanunu hükümleri kapsamında kuruma yapılan başvurulara ilişkin tesis edilen işlemlerin sayısında, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13,7 oranında azalma oldu.

Diğer taraftan Bankacılık Kanunu kapsamına giren kuruluşlar ve konular hakkında; şikayet ve ihbarlar ile üçüncü kişiler arasında özel hukuk ilişkileri dışında doğabilecek uyuşmazlıkların giderilmesine yönelik ulaşan talep ve şikayetlerin incelenmesi sonucunda 13 bin 626 talep ve şikayet hakkında işlem yapıldı.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?