banner15

Kriz kahini Roubini yine uyardı!

Daha önce yaptığı kriz tahminleri doğru çıkan Nouriel Roubini, küresel yavaşlamanın yeni bir krizi beraberinde getireceğini savundu

Kriz kahini Roubini yine uyardı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kriz kahini olarak nitelendirilen ünlü ekonomist Nouriel Roubini, küresel ekonomik yavaşlamanın yeni bir finans krizini beraberinde getireceğini söyledi.

Birkaç ay öncesine kadar kusursuz fırtınanın 2013’te olacağını düşünen Roubini, şimdiyse ikinci dibin daha erken geleceğini ve kusursuz fırtının daha yakın olabileceğini kaydetti. Çoğu gelişmiş ülkenin durgunluğa girme ihtimalinin yüzde 60 olduğunu belirten Roubini,, şimdi büyümenin şart olduğunun altını çizdi.

Roubini, kısa vadede muazzam teşvikler gerektiğini, aksi halde başka bir Büyük Buhran'ın daha yaşanacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
talip emin
talip emin - 8 yıl Önce

herkesin hem satıcı hem müşteri olmaya zorlandığı, insanların şehirlerde toplanmaya zorlandığı, ahlak yoksulu, fırsatçıların açgözlülerin girişimci şampiyonu ilan edildiği bu sistem çöker. Birtek ümmi elçinin getirdiği mesajı alan bir topluluğun dünyayı yeniden fethe çıkmasıyla bu çıkmazdan kurtulabilir bütün insanlık. O mesajı alma adayı olanlarsa sistemin yedek parçası durumundalar.

banner39

banner36

banner37

banner35