banner39

Küçükçekmece Gölü'nde şiir akşamı

Küçükçekmece'de göl kenarında düzenlenecek etkinlikte çok sayıda şair eserlerini seslendirecek. Ayrıca şairlerin el yazılarından oluşan sergi 20 Ekim'e kadar gezilebilecek

Genel 11.09.2013, 13:58 11.09.2013, 13:58
Küçükçekmece Gölü'nde şiir akşamı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Göl Saatleri Şiir Akşamları'nda çok sayıda şair eserlerini seslendirecek.

14 Eylül 2013'te Küçükçekmece gölü kenarında, Balıkçı Adası'nda düzenlenen etkinlikte Türkiye'den ve dünyanın farklı coğrafyalarından şairler, bir araya gelecek ve günbatımıyla birlikte şiirlerini okuyacak.

Ahmet Haşim'in 'Göl Saatleri' şiirinden ilhamla isimlendirilen etkinliğin bu yılki onur konuğu Hilmi Yavuz olarak belirlendi. Yavuz'a 13 Eylül günü saat 10.00'da Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde berat takdim edilecek.

Göl Saatleri Şiir Akşamları'na katılacak diğer şairler ise şunlar: Adnan Özer, Ali Günvar, A. Yağmur Tunalı, İhsan Deniz, Suavi Kemal Yazgıç, Bâki Ayhan T., Mustafa Özçelik, Fatma Şengil Süzer, İmdat Avşar, Rıdvan Canım ve Ayşe Sevim.

Ayrıca etkinliğe Kırım'dan Abdülaziz Veliyev, Yunanistan'dan Angeliki Sigourou, Makedonya'dan İgor İsakovski, Kosova'dan Zeynel Beksaç katılacak.

Sunuculuğunu Kerem Alışık'ın gerçekleştireceği şiir akşamlarında, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Hüseyin Köroğlu da Türk şiirinden örnekler seslendirecek.

ŞAİRLERİN EL YAZILARI SERGİSİ

Şiir akşamları etkinliğinin yanında bir de sergi düzenleniyor. Şairlerin el yazıları ile Ara Güler'in objektifinden şair portreleri "El Yazım Ne Anlatıyor Bak!" sergisinde buluşuyor.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen ve Halide Edip Adıvar, Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek, Ahmed Arif, Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli Kanık başta olmak üzere daha birçok şairin portrelerinin ve el yazılarının yer alacağı sergi 20 Ekim'e kadar izlenebilecek.

 

Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?