banner39

Kürdistan-Filistin maçı çok yakında

Kürdistan Özerk Yönetimi ile Filistin Devleti milli takımları arasında önümüzdeki günlerde FIFA onaylı bir turnuvada maç yapılacak

Genel 21.05.2012, 12:17 21.05.2012, 15:51
Kürdistan-Filistin maçı çok yakında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ın kuzeyindeki Kürdistan Özerk Yönetimi'ne bağlı futbol takımı önümüzdeki günlerde FIFA onaylı bir turnuvada Filistin ile karşı karşıya gelecek. 

Irak'ın kuzeyindeki Kürdistan bölgesi, hem FIFA tarafından tanındı, hem de uluslararası turnuvalara katılmaya başladı.  FIFA, "Kürdistan Milli Takımı"nı resmen bu yılın Nisan ayında tanımıştı. Tanınmayla birlikte Kürdistan takımının uluslararası şampiyonalara katılmak için önü açıldı. İlk adım olarak da Kürdistan Milli Takımı, resmen FIFA tarafından tanınmış bir uluslararası turnuvada, bugünlerde Filistin'de hala devam etmekte olan NAKBA turnuvasında karşılaşmalara başladı. Her yıl Asya ve Afrika ülkeleri arasında düzenlenen dostluk karşılaşmalarından oluşan, FIFA onaylı NAKBA turnuvasına bu yıl 9 takım katıldı. Aralarında Kürdistan Milli Takımı da var.

Kürdistan, Moritanya ve Endonezya ile oynadı, avrerajla kendi grubundan birinci çıktı. Şimdi yarı finalde Filistin ile karşılaşacak. Turnuvaya ayrıca Pakistan, Vietnam, Tunus, Sri Lanka ve Ürdün de katılıyor.

Yorumlar (3)
AMEDLİ 11 yıl önce
zorunuza gidiyor değilmi KÜRDİSTAN spor, türkiye ye yendiğimizde daha zorlanacaksınız..:)
yavuz 11 yıl önce
zorumuza gitmiyor...bir spor musabakasinda kim daha iyi ise o galip gelsin...sonra kürdistan bölgesi senin düsündügün gibi türkiye halkinin büyük cogunlugunda herhangi bir antipati yaratmiyor...gecmisde basininda kiskirtmasi ve probagandasi ile cogulcul gibi bir izlenim veriyordu...antipatisi olanlarin, bugün terör örgütünün sayisinda pek fazla da degildir...bunu böyle bilesin...
sinan 11 yıl önce
KÜRDİSTAN MİLLİ TAKIMI ALLAHIN İZNİYLE ÇOOOK İYİ YERLERE GELECEK...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?