banner39

Kürşat Tüzmen'den UEFA iddiası

Kürşad Tüzmen, Türk futbolunun Avrupa'da yer alamayabileceğini iddia etti

Genel 10.05.2012, 13:15 10.05.2012, 13:15
Kürşat Tüzmen'den UEFA iddiası

Eski Devlet Bakanı Tüzmen ilginç bir iddia ortaya attı: ''Platini ile konuştum, 'Takımları düşürmezseniz, Avrupa'da yer alamazsınız' dedi.''

Son seçimde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını koyan Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk futbolunun Avrupa'da yer alamayabileceğini iddia etti.

UEFA Başkanı Michel Platini ile konuştuğunu belirten Tüzmen, " Platini, 'Takımları düşürmezseniz, Avrupa'da yer alamazsınız' dedi. Benim de takımları düşüreceğim belli. Başbakanımız istemedi (TFF adaylığı). İstemedi, çünkü Fenerbahçeli. Ben de Galatasaraylıyım (Gülerek). Türk sporu yaşasın. Benim hiç makamda, mevkide gözüm yok. Futboldan anlamam ama bildiğim bir şey var, adaletli yönetirim. Bugüne kadar gümrükleri, dış ticareti adaletle yönettim'' dedi.

Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunları ve UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylığını değerlendiren Tüzmen, ''Türkiye, iki büyük organizasyonun altından kalkar. Futbol Federasyonu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesiyim" diye konuştu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?