Kurtulmuş: Millet artık uyandı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Ne yaparsanız yapın artık boş. Bu millet artık uyanmıştır. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu, devletle milletin iç içe geçip kaynaştığını 15 Temmuz'da gördük" diye konuştu.

Kurtulmuş: Millet artık uyandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kurtulmuş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Şükrüpaşa Mahallesi'nde inşa ettirilen bilgievinin açılışında yaptığı konuşmada, milli mücadelenin önemli merkezlerinden birinde, "Dadaşlar diyarı" Erzurum'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin ekonomik ve siyasi olarak güçlenmeye devam ettiğini, milli gelirini artırdığını, uluslararası camiada adından daha fazla söz ettiren bir ülke haline geldiğini söyleyen Kurtulmuş, bu ileriye doğru gidişin altında yatan en önemli nedenlerden birinin, "devlet-millet kaynaşması"nın ortaya konulması olduğunun altını çizdi.

"Artık devletin nabzıyla, devletin duyarlılığıyla milletin duyarlılığı üst üste örtüşmüş, devletle millet aynı telden çalar hale gelmiştir" sözlerine yer veren Kurtulmuş, vatandaşın derdini rahatlıkla devletin adamlarına anlatabildiğini ifade etti.

Millete hizmeti, ibadet olarak telakki eden bir kamu anlayışının hakim olduğunu belirten Kurtulmuş, böyle olunca da milletin devlete sahip çıkmaya başladığını anlattı.

'BU GÜCÜ ASLA KAYBETMEYECEĞİZ'

Numan Kurtulmuş, milletin devletine sahip çıktığının en önemli göstergesinin de 15 Temmuz akşamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bu bir darbe teşebbüsüdür. Çıkın sokaklara üç buçuk çapulcuya bu meydanları bırakmayın" çağrısına uyulması olduğunu aktardı.

Erzurum'da on binlerce insanın, aynı şekilde Türkiye'nin diğer şehirlerinde vatandaşların o gece, kısa sürede sokağa döküldüğünü anımsatan Kurtulmuş, şu değerlendirmede bulundu:

"Niye oldu bu? Artık millet, devlete, devletin başında olan Cumhurbaşkanına, devleti yönetenlere güveniyor, itimat ediyor, onlar zorda kalsın istemiyor, onlara sahip çıkıyor, devlete, millete sahip çıkıyor. Bu, Türkiye için büyük bir aşamadır. Onun için birilerinin en fazla korktuğu alan da burasıdır. Devletle millet bütünleşirse bu milletin önü tutulmaz. Devletle millet bütünleşirse bu devlet, milletin her bir ferdi için hizmetkar bir devlet olarak en ücra köşeye kadar gider, hizmetini götürür. Devletle millet bütünleşirse, millet elindeki en küçük imkanı bile yeter ki devlet ayakta dursun diyerek devletiyle paylaşır. İşte Türkiye'de kazandığımız en önemli güç budur. Bu gücü asla kaybetmeyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 21:34
banner53
YORUM EKLE

banner39