banner15

Kütahya'da 'macera parkı' hizmete açıldı

Kütahya'da, belediye tarafından yaptırılan ve yeni nesil macera grupları ve hava bisikleti parkur uzunluğu ile Türkiye’de bir ilki bünyesinde barındıran Macera

Kütahya'da 'macera parkı' hizmete açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 Kütahya Belediyesi tarafından yaptırılan ve yeni nesil macera grupları ve hava bisikleti parkur uzunluğu ile Türkiye'de bir ilki bünyesinde barındıran "macera parkı" düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, çocukların aileleri ile birlikte güven içerisinde eğlenebilecekleri bir macera parkını Kütahya'nın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Akkent Mahallesi yakınlarında bulunan Şehzadeler Parkı içerisindeki Macera Parkı'nın, Türkiye’de ilk defa uygulanan yeni nesil macera gruplarıyla hizmet vereceğini ve bölgenin en büyüğü olduğunu vurgulayan Saraçoğlu, şöyle konuştu:

"Parkımız, bünyesinde büyük bir titizlikle oluşturulmuş, çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine katkı sağlayacak, arkadaş ve aileleri ile birlikte sosyalleşebilecek oyun gruplarından oluşmaktadır. Çocuklarımız güven içerisinde faydalanabileceği alanların yanı sıra ailelerimiz de uluslar arası standartlara sahip ürünlerden oluşan aktivitelerden faydalanabilecekler. Macera parkımız, Türkiye'de ilk defa uygulanan 500 metre uzunluğundaki hava bisikleti ile de bir ilki barındırıyor. Aynı bölgede, dört mevsim hizmet verebilen yapay kızak pisti ile de çocuklarımıza hizmet vereceğiz."

Saraçoğlu, parkta 130 metre gidiş 130 metre dönüş olmak üzere 260 metre uzunluğunda zipline parkuru, 90 metre uzunluğundaki farklı parkurlardan oluşan yetişkin macera parkuru, 13 metre yüksekliğinde yapay kaya tırmanma duvarı ile Türkiye’de ilk defa uygulanan fil tırmanma modülüyle tırmanış sporunu gençlerin çok rahat bir şekilde yapabileceklerini bildirdi.

Saraçoğlu, parkın maliyetinin yaklaşık 4 milyon lira olduğunu kaydetti.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı da birer konuşma yaparak parkın Kütahya’ya hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından macera parkının açılış kurdelesi kesildi.

Belediye Başkanı Saraçoğlu ve beraberindekiler parkurlarda denemelerde bulunurken açılışa katılan çok sayıdaki öğrenci de kendilerine uygun parkurlarda eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 19:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35