banner39

KYK'dan yurt bekleyen öğrencilere uyarı

Yurtlarda barınmak için yedek sırası bekleyen üniversite öğrencilerinin başvuru taleplerini güncellemeleri gerektiği belirtildi.

Genel 10.03.2015, 23:24 11.03.2015, 07:44
KYK'dan yurt bekleyen öğrencilere uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünce, yurtlarda barınmak için yedek sırası bekleyen üniversite öğrencilerinin başvuru taleplerini güncellemeleri gerektiği bildirildi. 

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, yurtlarda barınmak için yedek sırasının gelmesini bekleyen üniversitelilerin yapmaları gereken işlemlere ilişkin bilgi verildi. 

22. hafta yurt yedek liste sonuçlarının "www.kyk.gov.tr" adresinde yayımlandığının ifade edildiği açıklamada, halen yedek listede bekleyen ve barınma ihtiyacı devam eden öğrencilerin, 5-15 Şubat 2015'te açıktan müracaat ederek yedek bekleyenler dahil olmak üzere, "www.kyk.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numarasıyla başvuru taleplerini güncellemeleri gerektiği bildirildi. 

Güncelleme işleminin, bugünden itibaren 15 Mart saat 23.59’a kadar gerçekleştirilebileceği belirtilerek, güncelleme işlemini tamamlayan öğrencilerin yedek listeden sıralarını takip etmeleri gerektiği duyuruldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?