banner39

'Lahmacuncu komiser' FETÖ'den tutuklandı

17-25 Aralık operasyonu sırasında arama yaptığı ofiste lahmacun yiyen komiser FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı

Genel 01.09.2016, 13:46 01.09.2016, 13:46
'Lahmacuncu komiser' FETÖ'den tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

17-25 Aralık operasyonunda dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve oğullarının ofisinde arama yapıldığı sırada bacak bacak üstüne atıp tespih sallayan ve operasyon sırasında lahmacun sipariş eden, o dönem komiser olarak görev yapan Recep Can FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve oğullarının ofisinde arama yapıldığı sırada lahmacun siparişi verirken görüntüleri sosyal medyaya yansıyan, o dönem "komiser" olarak görev yapan Recep Can, halen bulunduğu Bitlis'in Hizan ilçesinde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Can, savcılık sorgusu sonrası tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Şüpheli Recep Can, mahkemedeki sorgunun ardından "terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklandı.

Başkomiser Can hakkında daha önce de "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yasa dışı dinleme, resmi belgede sahtecilik, askeri casusluk, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme" suçlarından soruşturma yürütülmüştü.

ERDOĞAN 'KÜLHANBEYİ' DİYEREK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Polisin görüntülerinin internete düşmesinin ardından o dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginde tepki göstererek şöyle demişti:

“Şu hale bakın. Yürütmenin mensubu bir eve baskın yapacak. Baskın yaptığı evde bacak bacak üstüne atacak, eline tespihi alacak külhanbeyi gibi. Bir de yemek ısmarlayacak bu nasıl bir iş. Bunu yapan yargı mensubunu seyir mi edeceğiz. Gereği neyse bunu yaparız.”

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?