banner39

Londra'da borsacılara Libya soruşturması

İsviçre merkezli Tradition SA şirketinin eski çalışanlarına Londra polisi tarafından soruşturma açıldı. Suçlarının ise eskort kızları kullanarak Libya'nın devlet şirketi hakkında bilgi olmak olduğu belirtildi.

Genel 19.04.2013, 14:46 19.04.2013, 15:29
Londra'da borsacılara Libya soruşturması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsviçre merkezli Tradition SA şirketinin üç eski çalışanı Londra polisi tarafından soruşturma altına alındı. Bu üç çalışanın Libya'nın devlet kuruluşu olan Libya Yatırım Otoritesi (LIA) ile bağlantıları olduğu ileri sürüldü.

Tradition şirketinin yöneticisi ve diğer iki çalışanına Londra Polisi tarafından soruşturma açıldı. Tradition çalışanlarına yönelitlen suçlama Fas'taki hayat kadınlarının LIA temsilcileriyle buluşturulması ve bu sayede gelecekteki yatrımlar hakkında bilgi edinilmeye çalışılması. 

Polisin iki kişiyi sorguladığı ancak bu üç kişiden hiçbirinin gözaltına alınmadığı belirtildi. Şirket hakkında da henüz resmi bir işlem yapılmış değil.

Ayrıca çalışanların avukatları da konuyla ilgili henüz yorum yapmadı.

Libya Yatırım Otoritesi (LIA) şirketi Kaddafi rejimi üst düzey yetkilileri tarafından yönetiliyordu. 

Libya Merkez Bankası, Libyan Foreign Bank, Libya Afrika Yatırım Portföyü, Libya Ulusal Petrol Şirketi gibi şirketler devrimden önce Kaddafi ve ailesinin kontrolünde çalışıyorlardı. 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?