banner39

LPG'li araç kullananlar dikkat

Sızdırmazlık raporunun bakanlık tarafından kaldırılması,rutin kaçak kontrollerini azalttı.

Genel 06.03.2012, 23:38 07.03.2012, 08:17
LPG'li araç kullananlar dikkat

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uzmanlar LPG'li araç kullanırken dikkat edilmesi gereken konulara dikkat çekti.

Sızdırmazlık raporunun bakanlık tarafından kaldırılması, rutin kaçak kontrollerini azalttı.
 
Güvenliğiniz için10 bin kilometrede bir cihazın LPG bakamının yapılması şart.

TRT Haber gündem programı bu kez LPG ’li araçların güvenliğini masaya yatırdı.

LPG’li araç dönüşümünü gerçekleştiren firma yetkilisi Selat Metin LPG li araçlarda güvenlik sorununun iyi bir montaj ve kaliteli malzeme ile aşılabileceğini söyledi.

Araçlarını dönüştürmek isteyen kişilerin kaliteli bilinen markaları tercih etmelerinin önemine dikkat çeken Metin, yakıt tankının da çok önemli olduğunu vurguladı.

Selat Metin; İki farklı sicilde yakıt tankı vardır. LPG'li araçlarda kullanılacak olan 3,5 mm kalınlığında ve Avrupa standartlarına uygun olmalıdır. Ayrıca yakıt tankı her on yılda bir değiştirilmelidir”dedi.

Aracını LPG ye dönüştüren kişilerin çok küçük olan performans düşüklüğünü hissetmeyeceğini vurgulayan Metin,diğer yakıtları kullanan arabalardan yol tutuş,performans,araç hakimiyeti açısından hiçbir farklılığı olamayacağını anlattı.

Selat Metin,”bakanlık sürücülerden istenen sızdırmazlık raporunu kaldırdı bu da güvenlik sorununu yeniden gündeme getirdi.Ciddi bir tehlike söz konusudur ,LPG li araçların üreticiden, montajcıya denetlenmesi gerektiğine inanıyorum.Çünkü belli periyodlarla yapılan kaçak kontrolü bir çok tehlikeyi ortadan kaldırıyordu.”diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?