banner39

LYS maratonu sona erdi

İki haftadır devam eden LYS sınav maratonu bugün yapılan Fen Bilimleri sınavı ile sona erdi

Genel 24.06.2012, 12:48 24.06.2012, 12:48
LYS maratonu sona erdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üniversiteye girişte ikinci aşama olarak uygulanan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'nın Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) ile sona erdi. Tek oturum olarak uygulanan sınavda 308 bin 702 aday ter döktü. Öğrencilerin büyük bölümü soruları kolay buldu. Adayların yakınları ise merakla çocuklarının sınavdan çıkmasını bekledi.

Üniversite adaylarının 2012 LYS maratonu Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) ile sona erdi. Fizik, Kimya ve Biyoloji testlerinin yer aldığı oturum saat 10.00'da başladı. Tek oturum olarak uygulanan LYS-2'de 308 bin 702 aday başarılı olmak için ter döktü. Toplam 135 dakika süren sınavda Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerinin her birinden 30 soru soruldu. Adaylara, her test için 45 dakika süre verildi. Tüm sınavlarda testler ayrı soru kitapçıklarında bulunurken, tek cevap kağıdı kullanıldı.

Adaylar sınavda ter dökerken yakınları da sınav merkezlerinin önünde heyecanla çocuklarını bekledi. Aileler, zorlu sınav sürecinde çocuklarına ellerinden geldiği kadarıyla destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Sınava giren adayların büyük bölümü soruların kolay olduğunu söyledi. Sürenin yeterli olduğunu belirten adaylar, kendilerini zorlayan bölümün daha çok Kimya grubu soruları olduğunu aktardı.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?