banner39

'Maçlar gece oynanınca işin içine içki giriyor'

TFF Başkanı Demirören, futbol kulüplerine maçların gece oynanması ricasında bulundu. Demirören, "maçlar gece oynanınca işin içine içki giriyor" dedi

Genel 01.08.2013, 15:09 01.08.2013, 15:12
'Maçlar gece oynanınca işin içine içki giriyor'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, sporda şiddet çalıştayında konuştu. Demirören "Olaylarının sadece taraftarları ilgilendirmediğini, bunun piramit olarak aşağı doğru gittiğini belirterek, kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor" diye konuştu.

Demirören, Spor Müsabakaları Güvenliği Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bugün futbola bakın, kötü tezahürattan seyirci gelmiyor, aile yok. Sayın Bakanımızın söylediği bir şey vardı, bunda hemfikirim. Kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor. Önemli olan buradaki konuşmaların ardından uygulamaların uygulanır hale gelmesi. Federasyon olarak biz hazırız ve sorumluluklarımızı biliyoruz. Bu sorumlulukları kulüpler, yöneticiler, emniyet, yargı ve herkesin paylaşması lazım. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum."

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?