banner15

Mahkemeden Ergin Saygun'a kötü haber

Balyoz Mahkemesi, GATA'da tedavi altına alınan Ergin Saygun'a Adli Tıp Kurumundan rapor aldırılmasına karar verdi

Mahkemeden Ergin Saygun'a kötü haber

'Balyoz Planı' davasına bakan mahkeme heyeti, GATA'da tedavi altına alınan yakalamalı sanık emekli Orgeneral Ergin Saygun'a Adli Tıp Kurumundan rapor aldırılmasına hükmetti.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, Başkan Ömer Diken tarafından açıklandı. Buna göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılarak, Çağlayan'daki Adliye Sarayı'nda bulunan en büyük duruşma salonunun sanık, sanık müdafi, müdahil ve müdahil vekili ile izleyici kapasitesi ve sesli, görüntülü duruşma yapmak için teknik altyapısının bulunup bulunmadığı hususunda bilgi verilmesi istendi. GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatarak tedavi olduğu bildirilen yakalamalı sanık emekli Orgeneral Ergin Saygun'a ait tüm tedavi evraklarının tasdikli birer suretinin mahkemeye gönderilmesini karara bağlayan mahkeme heyeti, tedavi evrakları geldiğinde duruşma günü beklenmeksizin tüm evraklar eklenerek, sanığın yatarak tedavi görmesini gerektirir bir durumu olup olmadığı hususunda Adli Tıp Kurumundan rapor aldırılmasına hükmetti.

HAKİMLERİ YUHALADILAR

Duruşma 6-7-10-11-13-14 ekim tarihleri arasında görüleceği belirtilerek ertelendi. Sanık yakınları ara kararlarının açıklanması ardından mahkeme heyetini bazıları ıslıklayarak, alkışlarla ve yuhalayarak protesto etti. İzleyici heyetinden, "Yeter artık, bırakın beni, kimseden korkum yok" diye bağrınlar duyuldu. Yer yer bazı tutuklu sanık yakınlarının, eşlerinin tahliye taleplerinin reddedilmesi karşısında ağladıkları gözlendi. Fenalık geçiren bir sanık yakınına sağlık görevlileri müdahale etti. Heyet duruşma salonunu terk ettikten sonra bazı sanık yakınları kendilerini sanıklarla görüştürmek istemedikleri gerekçesiyle salonun güvenliğini sağlayan jandarmanın üzerine yürüdü.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 17:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35