Makina Mühendisleri Odası'nda seçim haftası

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ne Makine Mühendisleri Değişim Grubu adına Başkan Adayı olan Rasim Bacacı ülkenin büyümesine katkı sağlamak istediklerini söyledi

Genel 15.01.2016, 09:39 15.01.2016, 10:20
Makina Mühendisleri Odası'nda seçim haftası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesine kayıtlı makine, endüstri, uçak, uzay, mekatronik mühendisleri, 17 Ocak Pazar günü sandık başına gidecek. Oda seçimine katılacak iddialı gruplardan başında da Makine Mühendisleri Değişim Grubu geliyor.

Makina Mühendisleri Odası (TMMOB) İstanbul Şubesi'ne Makine Mühendisleri Değişim Grubu adına Başkan Adayı Rasim Bacacı, "Türkiye’nin büyümesine katkı sunacak yeni bir yönetim anlayışı için aday oldum" dedi.

Bacacı, TMMOB'da 17 Ocak Pazar günü yapılacak seçimleri ve adaylığını değerlendirdi.

TMMOB İstanbul Şubesi’nin mevcut yönetiminin bazı büyük projelere karşı çıktığını söyleyen Bacacı, “Bu ideolojik tutumu kırmak ve Türkiye’nin büyümesine katkı sunacak yeni bir yönetim anlayışı için aday oldum” dedi.

TMMOB İstanbul Şubesi’nin 26 bin üyesi bulunduğunu ancak seçimlerde oy kullanan üye sayısının 4 bini geçmediğini belirten Bacacı, “Yani katılım yaklaşık yüzde 15 civarında. Biz bu oranın, odanın yönetim kaderini belirlemek için yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu maksatla tüm üyeleri 17 Ocak Pazar günü sandığa gelerek en demokratik hakları olan oy kullanma haklarını sandık iradesine yansıtmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Bacacı, muhafazakar ve demokrat oda üyeleri olarak “Makine Mühendisleri Değişim Grubu” altında bir araya geldiklerini ve grubun adayının kendisi olduğunu kaydetti.

Bacacı, başkan seçilmesi halinde odaya üye mühendislere ücretsiz mesleki eğitimler, iş arayan mühendislere destek hizmetlerinin artırılması, mühendis asgari ücretlerinin etkin bir şekilde uygulanması gibi konulara öncelik vereceğini anlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?