banner39

Malatya'da terör operasyonlarında 8 kişi tutuklandı

Malatya'da terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar sonucunda gözaltına alınan şahıslardan 8 kişi mahkemece tutuklandı.

Genel 03.08.2015, 20:59 03.08.2015, 20:59
Malatya'da terör operasyonlarında 8 kişi tutuklandı

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından, geçen hafta terör örgütleri PKK/KCK'ya ve DHKP-C'ye yönelik yapılan operasyonlar hakkında kapsamlı bir açıklama yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak yapılan çalışmalarda 27.07.2015 tarihinde yakalanarak, gözaltına alınan I.A. isimli şahsın yapılan üst aramasında, bol miktarda örgütsel içerikli doküman,1 adet sim kart, 1 adet flaş bellek ele geçirildiği belirtildi. Ele geçirilen malzemelere mahkeme kararı ile el konduğu ifade edildi. Adı geçen şahsın ise "Terör Örgütü Üyesi Olmak” suçundan tutuklandığı kaydedildi.

DHKP/C terör örgütüne yönelik olarak yapılan çalışmalarda ise Paşaköşkü Mahallesi'nde faaliyet gösteren Özgürlükler Derneği'nde yapılan aramalarda, bol miktarda örgütsel içerikli yasak yayın ve doküman, bol miktarda DHKP/C terör örgütü mensubuna ait fotoğraf, 6 adet üçgen şeklinde kırmızı renkli fular,1 adet üçgen şeklinde sarı renkli yıldız amblemli maskeye dönüştürülmüş fular, 4 adet üçgen şeklinde sarı renkli yıldız amblemli fular, cep telefonu, sim kart ve dizüstü bilgisayarın ele geçirilerek, el konduğu belirtildi. Arama sonrasında bahse konu dernek başkanının "Terör Örgütü Üyesi Olmak” suçundan tutuklandığı bildirildi.

Açıklamanın devamında, "PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak adli makamlarından alınan karara istinaden, Malatya merkez ve Doğanşehir ilçesinde toplam 6 şahsın 8 ayrı adres ve ÖZÖDER isimli derneğe gerçekleştirilen operasyon neticesinde, 6 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeklere ait 115 adet dolu fişek, 1 adet ruhsatsız 7,65 çapında ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 19 adet dolu fişek, bol miktarda örgütsel içerikli yasak yayın ve doküman, bol miktarda PKK/KCK terör örgütü mensubuna ait fotoğraf, bol miktarda cep telefonu, sim kart, bilgisayar CD/DVD gibi dijital malzemeler ele geçirilerek, el konulmuştur. Yakalanarak gözaltına alınan toplam 6 şahıs ‘Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak' suçundan tutuklanmışlardır. Malatya'da terör örgütlerine yönelik yapılan operasyon çalışmalar sonucunda toplam 8 şahıs tutuklanmıştır” bilgisi verildi.

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?