banner15

Mardin Valiliği: 22 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesinde, PKK'ya yönelik operasyonda, 22 militanın etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Mardin Valiliği: 22 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 22 militanın etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 13-26 Kasım tarihleri arasında ilçede gerçekleştirilen operasyonlarda, 22 PKK'lı etkisiz hale getirildi, 2 militan da yaralı ele geçirildi. 3 polisin yaralandığı operasyonlar sırasında 5 vatandaş hayatını kaybetti, 18 vatandaş da yaralandı. Gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Operasyonlarda, 116 barikatın kaldırıldığı ve hendeğin kapatıldığı, 42 perde ve brandanın kaldırıldığı, barikat olarak kullanılan 4 tır ile bir kamyonun bulunduğu yerden kaldırıldığı, 27 tuzaklanmış bomba düzeneğinin kontrollü şekilde imha edildiği aktarıldı. 

Ayrıca, militanların güvenlik güçlerine yönelik 22 el yapımı patlayıcı, 33 roketatarlı saldırı düzenlendiği, militanların sözde karargah olarak kullandıkları iki çadırın kaldırıldığı kaydedildi.

Bu kapsamda, 111 ayrı adreste yapılan aramalarda, 2 patlatılmaya hazır el yapımı patlayıcı, 4 el bombası, çok sayıda bomba yapımında kullanılan malzeme, sağlık malzemeleri, 25 balistik yelek, başta kalaşnikof olmak üzere çeşitli silahlara ait çok sayıda fişek, örgütsel doküman ve örgüt mensuplarına ait kıyafetler ile temel gıda malzemelerinin ele geçirildiği ifade edildi.

Tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu elektrik iletim hatlarında ağır hasarlar meydana geldiği, bu hasarlarla ilgili onarım çalışmalarına titizlikle devam edildiğinin vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir. Vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uyma noktasında gösterdikleri hassasiyet ve sabır için teşekkür ederiz."

Kaynak: AA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 01:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35