banner39

Mavi Marmara şehidinin eşi altın madalya kazandı

Mavi Marmara gemisi saldırısında şehit olan Çetin Topçuoğlu'nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, tekvando şampiyonasında altın madalya kazandı.

Genel 12.03.2011, 02:35 12.03.2011, 02:35
Mavi Marmara şehidinin eşi altın madalya kazandı

Filistin'e insani yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu'nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, Türkiye Tekvando Poomse Şampiyonası'nda altın madalya kazanmanın sevincini yaşıyor.

Topçuğlu, Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından geçtiğimiz hafta sonu İzmir'de düzenlenen Türkiye Poomse Şampiyonası'nda "Büyük Bayanlar" 41-50 yaş kategorisinde birinci olduğunu söyledi.

Kariyerinde dünya birinciliği ve Avrupa Şampiyonluğu da bulunan Mavi Marmara aktivisti Çiğdem Topçupoğlu, birçok turnuvaya eşiyle birlikte katıldıklarını belirterek, yalnız katıldığı bu turnuva sırasında duygusal anlar yaşadığını ifade etti.

Bu turnuvayla hazırlanırken eşinin varlığını hep yanında hissettiğini ve aslında, birlikte antrenman yaptıklarını dile getiren Topçuoğlu, "Eşimle birçok turnuvada birlikte yer aldık. Katıldığımız bir dünya şampiyonasında ben bayanlarda birinci oldum eşim ise dünya ikincisi olmuştu. Eşimin dünya ikincisi olarak aldığı gümüş madalyayı Filistin Başbakanı'na gönderdik" diye konuştu.

Topçuoğlu, elde ettiği başarının kendisi için çok anlamlı olduğunu belirterek, şimdi hedefinde ikinci kez Avrupa şampiyonu olmanın yer aldığını kaydetti.

Milli Tekvandocular Çetin ve Çiğdem Topçuoğlu çifti Filistin'e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisindeki aktivistler arasında yer alıyorlardı. Çetin Topçuoğlu İsrail askerlerinin gemiye düzenlediği operasyonda vurulmuş, eşinin kolları arasında hayatını kaybetmişti. 
 

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?