banner39

banner35

Mazlumder'den dinlemelere suç duyurusu

Mazlumder İstanbul Şubesi üyeleri, 7 bin kişilik dinleme listesi sebebiyle Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda suç duyurusunda bulundu

Genel 25.02.2014, 16:02 25.02.2014, 16:02
Mazlumder'den dinlemelere suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mazlumder, 7 bin kişinin telefonunun dinlenmesi ile ilgili haberler üzerine suç duyurusunda bulundu.

Mazlumder İstanbul Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddialarına konu olan soruşturmaya ilişkin, "Bu vahim iddiaların doğruluğunun araştırılmasını ve yapılan kayıtların başka amaçlar için kullanılıp kullanılmadığının tespit edilmesini istiyoruz. Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Mazlumder üyesi grup adına basın açıklaması yapan Sarıyaşar, dinlemelerin kişi hak ve hürriyetlerini ihlal ettiğini kaydetti.

Sarıyaşar, "Dün bazı basın yayın organlarında, derneğimiz ve başkanımızla birlikte birçok kişinin terör örgütü kapsamında dinlenerek kayıt altına alındığı iddia edilmiştir. Bu vahim iddiaların doğruluğunun araştırılmasını ve yapılan kayıtların başka amaçlar için kullanılıp kullanılmadığının tespit edilmesini istiyoruz. Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

Cüneyt Sarıyaşar, bu yasa dışı dinlemeler için acil önlemler alınması suretiyle evrensel insan hakları kapsamındaki temel hak ve özgürlüklerin hayata geçirilmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

 Dinleme listelerinde adının geçtiği belirtilen gazeteci Abdullah Yıldız ise dinlemelerin yasa dışı olduğunu ifade ederek, yapanlara beddua etti.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?