banner39

MAZLUMDER'den PKK'ya 'bırakın' çağrısı

PKK tarafından kaçırılan Ak Parti İlçe Başkanı Hayrullah Tanış'ın ailesinin talebi üzerine MAZLUMDER, isim vermeden PKK'ya seslendi ve "Tanış'ı serbest bırak" dedi

Genel 28.07.2012, 16:57 28.07.2012, 16:57
MAZLUMDER'den PKK'ya 'bırakın' çağrısı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Van'da 02 Temmuz 2012 tarihinde kaçırılan Gürpınar Ak Parti İlçe Başkanı Hayrullah Tanış'ın ailesi oğullarının bırakılması için MAZLUMDER'den çağrı yapılması talebinde bulundu.

Kaçırılan Hayrullah Tanış'ın kardeşi Halis Tanış ve akrabası Yüksel Tanış'ın talebi üzerine MAZLUMDER Genel Merkezi toplantı salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Tanış'ı kaçıran PKK'ya isim vermeden çağrıda bulunarak, Tanış'ın serbest bırakılmasını istedi.

"Sivil siyasetin önünü sürekli açık tutmak için kimden gelirse gelsin siyasetçilere dönük olarak yapılan şiddet ve kaçırma gibi olayların tasvip edilmesi mümkün değildir." diye Ünsal, PKK'ya şöyle seslendi: "Ailelerin başvurusu üzerine, İlçe başkanı Hayrullah Tanış'ın bir an ince serbest bırakılması çağrısını yapıyoruz.  Ramazan ayında çatışmaların devam etmesi kültürümüze ve değerlerimize aykırıdır. En azından bu ay içerisinde silahlar susmalıdır. Hayrullah beyin bayramda evinde olabilmesi hem ailesi için hem de ortamın yumuşamasını sağlayacağı için ülke için faydalı olacaktır. Barışa önemli bir katkı sağlayacaktır. Çağrımıza olumlu cevap alacağımızı umut ediyoruz"

Toplantıya Ünsal'ın yanısıra, MAZLUMDER Van Şube Başkanı Fuat DEĞER, MAZLUMDER Gyk.Üyesi Abdurrahim Temel, kaçırılan Hayrullah Tanış'ın kardeşi Halis Tanış ve amcasının oğlu Yüksel Tanış katıldı.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?