banner15

MEB'den 'velilere baskı yapılmasın' uyarısı

MEB, yardımcı eğitim araçlarının satın alınması ve kullanılması yönünde velilere baskı yapılmaması yönünde okul yöneticilerine uyarılarda bulundu

MEB'den 'velilere baskı yapılmasın' uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı, yardımcı eğitim araçlarının satın alınması ve kullanılması yönünde velilere baskı yapılmamasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Vekili Murat Altuğ imzasıyla valiliklere mesleki çalışmalar konulu bir yazı gönderildi. Yazıda, 2011-2012 eğitim öğretim yılı Eylül dönemi mesleki çalışmalarının 5-16 Eylül tarihleri arasında yapılacağı hatırlatıldı. Bu dönemde geçen öğretim yılında öğrencilerin genel durumunun değerlendirilerek, uygun görülen öğrencilerin velileriyle rehber öğretmen eşliğinde görüşülmesi istendi. Okul derslikleri, laboratuarlar, atölyeler, bilişim teknolojisi sınıfı, spor salonu ve diğer alanların eğitim öğretime hazır hale getirilmesi gerektiği kaydedildi. Yazıda ayrıca, yoğun emek ve Mali kaynak kullanılarak hazırlanan ders kitaplarının etkinliğini azaltıcı uygulamalardan kaçınılması gerektiği vurgulanarak, "Yardımcı eğitim araçlarının ders kitaplarının yerine kullanılmaması, yardımcı eğitim araçlarının satın alınması ve kullanılması yönünde velilere baskı yapılmaması gerekmektedir. " denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 14:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35