banner39

Medya ve Çocuk Kongresi başlıyor

Medya ve Çocuk Kongresi'nde dizilerden haberlere kadar birçok programın çocuklar üzerinde bıraktığı olumsuz izler ve medyanın çocuklara etkisi tartışılacak

Genel 05.11.2013, 15:47 11.11.2013, 11:58
Medya ve Çocuk Kongresi başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Medya ve iletişim araçlarının çocuklarla ilişkisi ve onlara olan etkisi 14-15 Kasım tarihlerinde yapılacak I. Medya ve Çocuk Kongresi'nde masaya yatırılacak. Kongrede yurtdışından 21 katılımcı, medya ve çocuk konusunda bildiri sunacak. Konuşulacak konular çerçevesinde strateji planı oluşturulacak ve hükümete sunulacak.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Çocuk Vakfı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği programın başkanlığını İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Yavuzer yapacak. Yavuzer, kongre için "I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi, çocuk ve yetişkin katılımıyla düzenlenen, çocuk ve medya ilişkisini bütün yönleriyle ele alacak, değerlendirecek ve çözüm önerileri üretecek bir kongre." diyor.

14 ve 15 Kasım'da düzenlenecek Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi'ne 9-18 yaş grubundaki çocuklar delege olarak katılabilecek. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, 115 çocuğun resmi delege olarak katılacağını söylüyor. Katılmak isteyen bütün çocukların kongrenin doğal delegesi kabul edildiğini belirten Durdu, "Bütün çocuklar gözlemci olarak katılabilecek. Görüşlerini beyan edebilecekler." diyor. Kongrede medya okuryazarlığı gibi konularda kararlar alınacak ve devlet politikası haline getirilmeye çalışılacak.

Ayrıca kongrede TÜİK ile RTÜK'ün çocuklar üzerinde gerçekleştirmiş olduğu, kapsamlı bir araştırması kamuoyu ile paylaşılacak.

Kongre 14 - 15 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü