banner15

'Mehdi' kavgası mahkemelik!

"Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar "Cübbeli Ahmet Hoca"ya dava açtı!

'Mehdi' kavgası mahkemelik!

Bilim Araştırma Vakfı Başkanı Adnan Oktar ile Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki gerginlik bir yıl önce "mehdilik" tartışması nedeniyle başladı. Adnan Oktar'ı kendisini mehdi ilan etmekle suçlayan Ünlü'nün, video paylaşım sitesi Youtube'da da bu konudaki ifadelerini içeren kayıtlar yayımlandı. Ünlü'nün, "Deli raporu var", "Kendisini mehdi sanıyor", "100 sene de geçse mehdi olamazsın" gibi sözlerine Adnan Oktar da "Ergenekoncu sahtekar hoca" diye karşılık verdi.

Bunun üzerine Adnan Oktar ve Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki tartışma mahkemeye taşındı.  Oktar avukatı Ceyhun Gökdoğan aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuruda bulunarak Ünlü aleyhine 4 ayrı tazminat davası açtı.

Dilekçede, Ünlü'nün Youtube'da yayımlanan videolarına değinildi ve "hakarete varan gerçek dışı ifadeler" kullanmakla suçlandı. Dava dilekçesinde sitenin 24 saat yayında olduğunu, bugüne kadar 1300 kişi tarafından tıklandığını belirten Oktar, her geçen gün bu sayının artmasıyla kişilik haklarına yapılan saldırının boyutlarının da genişlediğini belirtti. Oktar, her video için ayrı ayrı 5 biner TL manevi tazminat talep etti.

Kaynak: CNNTürk

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 10:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35